Doradcy klienta

Nowoczesne rozwiązanie, sprawdzona technika - markiza elektryczna

Markizy można montować na tarasie, na balkonie, w ogrodzie, a także w oknach, w zależności od przeznaczenia. Zyskały w naszym kraju bardzo dużą popularność, są cenione ze względu na swoją funkcjonalność, skuteczność i ciekawy design. Tradycyjne są sterowane ręcznie, za pomocą korby, te nowoczesne za pomocą pilota. Zaawansowana technologia sprzyja Twojemu komfortowi.


Markiza elektryczna – zaufaj nowoczesnym rozwiązaniom

Pierwsze markizy pojawiły się na rynku stosunkowo dawno, jednak różniły się od tych współczesnych formą, montażem, odpornością i obsługą. Oczywiście ich funkcja nadal jest taka sama – chronią przed słońcem, deszczem i wiatrem, sprawiają, że w upalne dni możemy liczyć na przyjemny chłód. Te, które montujemy w oknach, chronią przed przedostawaniem się promieni słonecznych do wnętrza budynku, obniżając temperaturę w budynku i zmniejszając zapotrzebowanie na energię związaną z użytkowaniem dodatkowej klimatyzacji.

 

Tradycyjnym rozwiązaniem są markizy na korbę, które sterowane są ręcznie. Wybierane są zazwyczaj na balkon lub z konieczności zacienienia mniejszych powierzchni. Markiza elektryczna jest wygodniejsza w obsłudze. Posiada specjalny system sterowania, pozwalający na większą swobodę w zarządzaniu markizą, jak też nie wymaga od użytkownika najmniejszego wysiłku przy jej rozwijaniu i zwijaniu. Obsługiwana jest przy pomocy pilota poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Podobny mechanizm posiadają także rolety elektryczne wewnętrzne. Jednak w ich przypadku nie dochodzi do absorpcji promieni słonecznych przed szybą, co zmniejsza ich skuteczność.

 

Jeszcze więcej udogodnień

 

Markiza elektryczna może dodatkowo być wyposażona w odpowiednie czujniki. Wśród nich najpopularniejszym jest czujnik nasłonecznienia. Markiza rozwijana jest automatycznie w momencie wystąpienia dużego nasłonecznienia. Ponadto, bardzo praktycznym rozwiązaniem jest czujnik wiatru. Jego obecność chroni markizę przed uszkodzeniem przy bardzo silnym wietrze. Jest ona zwijana przy przekroczeniu odpowiedniej jego prędkości.

 

Silnik, jaki montowany jest w markizach elektrycznych, programowany jest często, w ten sposób automatycznie wyłącza się momencie, kiedy osiągnie ona właściwe położenie. Niektóre markizy posiadają również możliwość awaryjnego zwijania korbą, co może okazać się przydatne, kiedy mechanizm elektryczny zawiedzie.

 

Praktyczność, funkcjonalność, wygoda i komfort – to cechy, którymi wyróżnia się markiza elektryczna. Cena takich udogodnień może być bardzo różna, dlatego warto jest zapoznać się z ofertą kilku producentów, pamiętając jednak, że na cenę składa się także jakość całej konstrukcji i materiałów, z jakich została ona wykonana.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.