Doradcy klienta

Markizy okienne jako dodatkowa ochrona przed upałem

Na lato czekamy na cały rok. Ciepłe dni i możliwość spędzania długich godzin na świeżym powietrzu to dla wielu najlepszy okres wciągu całych 12 miesięcy. W tym czasie jednak nie tylko na zewnątrz, ale również w domach może dojść do znacznego wzrostu temperatur, co przekłada się na mniejszy komfort przebywania w nich. My jednak mamy sposób, jak sprawić, aby w pomieszczeniach panowała optymalna oraz sprzyjająca temperatura.


Nowoczesna metoda ochrony przed upałem

 

Możemy zdecydować się na rolety, zasłony lub żaluzje. Coraz więcej osób decyduje się jednak na  markizy okienne. Montowane są one na zewnątrz i sprawiają, że do wnętrza budynku nie przedostaje się ciepło i promienie słoneczne. Badania wykazały, że markizy na okna są aż 8 razy skuteczniejsze niż tradycyjne rolety wewnętrzne. Jest to uwarunkowane zdolnością do absorpcji promieni słonecznych przed szybą. Ponadto, emitują one ciepło na zewnątrz, co sprawia, że nie przedostaje się ono do pomieszczeń. Dzięki takiej ozdobie okien możliwe są oszczędności prądu przy dodatkowej klimatyzacji na poziomie nawet do 35%.

 

Zyskujesz znacznie więcej

 

Oprócz tego, że markizy okienne chronią przed słońcem, a także obniżają temperaturę w pomieszczeniach podczas upałów, to również chronią oczy przed bezpośrednią ekspozycją na słońce. Szczególnie od zachodu i wschodu słońce, jakie przedostaje się do wnętrza domu, jest bardzo silne i intensywne. Nawet bez wychodzenia z domu narażamy swój narząd wzroku na niekorzystny wpływ promieniowania UV.

 

Markizy okienne doskonale sprawdzają się w salonie, pokoju dziecka i biurze. Taka ochrona przed słońcem to równocześnie brak ryzyka wystąpienia szkodliwych refleksów podczas oglądania telewizji i korzystania z komputera. Ponadto jest to skuteczne zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniach przed odbarwieniami i blaknięciem.

 

Markizy na okna nie tylko do domu

NLE_Seil-10__ 

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom i skuteczności markizy na okna wybierane są nie tylko do budynków mieszkalnych, ale też biur i budynków użytku publicznego. Przyczyniają się do stworzenia komfortowych warunków pracy, zapewniając odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu oraz zabezpieczając przed przedostawaniem się promieni słonecznych do wnętrza, co nie sprzyja pracy przy komputerze.

 

Markizy okienne występują w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych, idealnie można dopasować je do aranżacji wnętrza, jak też elewacji budynku.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.