Doradcy klienta

Cena markizy - wiemy co zrobić, by nie przepłacić.

Czy zdarzyło Ci się kupić produkt, który, jak się później okazało, mogłeś mieć za niższą cenę i w lepszej jakości? To często efekt pochopnie podjętych decyzji. Wizualnie może nam się coś podobać, podczas gdy jego właściwości pozostawiają wiele do życzenia. Każdy popełnia błędy, my jednak chcemy, abyś uniknął ich przy wyborze markiz. Podpowiadamy, w jaki sposób dokonać właściwego wyboru.


Na początek podstawy

 

Czy wiesz, jaka markiza jest Ci potrzebna? Zanim zdecydujesz się na zakup, musisz wiedzieć, czego tak właściwie oczekujesz i jakie warunki powinna ona spełnić. Do najważniejszych kryteriów należą:

- wymiary markizy, a dokładnie jej głębokość i szerokość. Nie może być ona ani za krótka, ani za długa, idealnie powinna zacieniać cały obszar tarasu, chyba że planujesz cień tylko na jego określonej powierzchni sposób montażu, czyli gdzie zostanie ona zamontowana. Istnieją markizy uniwersalne, które można przymocować zarówno do ściany i dachu, jak też do krokwi, jednak nie każdy model się charakteryzuje taką wszechstronnością wykorzystania

- kąt nachylenia, a najlepiej możliwość jego regulacji. Markiza powinna gwarantować cień niezależnie od wysokości słońca, dlatego regulacja jest w tym przypadku konieczna rodzaj materiału, który powinien być odporny na promieniowanie UV, wiatr, deszcz i uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej sprawdzą się włókna akrylowe rodzaj sterowania, czy ma być to sterowanie ręczne czy nowoczesne sterowanie mechaniczne.

 

Poznaj oferty producentów i sprzedawców

 

Cena markizy tego samego modelu może się różnić w zależności od sprzedawcy. Zdarza się, że już po dokonaniu zakupu, znajdujemy ofertę atrakcyjniejszą od tej, z której skorzystaliśmy. Jeżeli zainteresowałeś się konkretną markizą, sprawdź, czy konkurencja nie proponuje korzystniejszej dla Ciebie ceny. Ale uwaga, zwróć uwagę na gwarancję i dodatkowe funkcje, jakie posiada markiza. Cena może różnić się np. ze względu na dodatkowe oświetlenie LED czy też obecność czujników.

 

Ile kosztuje markiza?

 

Na cenę markizy wpływ ma jej wielkość, materiał, z jakiego została wykonana, mechanizm sterowania, dodatkowe funkcje, a także rodzaj markizy. Może być ona w kasecie lub bez, pierwsze rozwiązanie jest zazwyczaj nieco droższe, ale też praktyczniejsze oraz bardziej funkcjonalne. Zdarza się również, że ten sam model markizy ma różną cenę w zależności od wzoru, np. gładka może być tańsza od tej z oryginalnym i modnym zdobieniem.

wróć do listy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.